Wyspa Skiros coraz częściej pojawia się w turystycznych katalogach, a biura podróży zachęcają miłośników Grecji do zapoznania się z jej skarbami. Na tej pełnej atrakcji wyspie można wypocząć w kameralnej atmosferze, a ciekawe zabytki i piękne plaże sprawiają, że czas spędzony na tej wyspie nie będzie czasem zmarnowanym.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym miejscu? W jakich miejscowościach można spędzić wczasy w ciekawy sposób?

Dla wielu turystów Skiros to przede wszystkim piękne plaże oraz portowe osady. Miejscowością bardzo atrakcyjną jest Linaria, znana głównie z malowniczego portu. To z niego wyruszają wycieczkowe rejsy, których celem są pobliskie jaskinie morskie. Piękne plaże czekają też w takich letniskach, jak Atsitsa, Puria czy Molos. Z wypoczynku nad morzem można też skorzystać na terenach leżących w pobliżu najważniejszego miasta na wyspie, jakim jest Skiros. Godne uwagi jest też samo miasto, nad którym wznosi się potężny zamek.

Turyści mogą w czasie spaceru po tym mieście podziwiać jego zabudowę, mogą też zapoznać się z ciekawymi ekspozycjami miejscowych placówek muzealnych. Za najciekawszą uznawane jest Muzeum Faltaitsów, którego zbiory koncentrują się za historii miasta oraz na sztuce ludowej całej wyspy. Piękne wyroby miejscowych rzemieślników prezentowane w tym miejscu z pewnością zasługują na uwagę. Miłośnikom historii wiele radości może sprawić wizyta w Muzeum Archeologicznym. Pamiątki z czasów neolitu oraz okresu mykeńskiego są tu godnie reprezentowane i pozwalają zapoznać się z długą historią osadnictwa na tej wyspie. Ciekawą wystawą może się pochwalić również Muzeum Miejskie, w którym każdy ma szansę na zapoznanie się z wyglądem i wystrojem wnętrz w domach wznoszonych na terenie miasta.

Wczasy na Skiros mogą stać się ciekawym doświadczeniem. Tu Grecja pokazuje swe niezwykle atrakcyjne oblicze, a dzięki naturalnym walorom wypoczynkowym wyspy każdy może tu liczyć na relaks w niezwykle atrakcyjnym otoczeniu.