Lindos należy do najsłynniejszych miejscowości na greckiej wyspie Rodos. Piękna zabudowa, malownicze porty i piękne plaże sprawiają, że biura podróży chętnie organizują wczasy w tym rejonie. Wielkim walorem Lindos są również tutejsze zabytki, dzięki którym bardzo chętnie zaglądają tu miłośnicy historii i antycznych budowli.
Najciekawszym celem każdej wycieczki do tego miasta jest górujący nad okolicą Akropol.

To tu znajduje się jeden z najważniejszych zabytków na Rodos. Jest nim świątynia Ateny z IV wieku p. n.e. Swego czasu było to jedno z najważniejszych miejsc kultu. Na terenie Akropolu można też dostrzec pozostałości innych budowli. Dorycka stoa oraz rzymska świątynia Dioklecjana to ważne pamiątki z czasów starożytnych. Swą obecność zaznaczyli tu również joannici, po których zachował się średniowieczny pałac.

Samo miasto Lindos również może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami. Kręte uliczki miasta zachwycają swym historycznym charakterem, a wśród domów nie brak ciekawych przykładów tradycyjnego budownictwa. W efekcie Lindos może oczarować swą atmosferą każdego turystę. Nie brak tu również domów, które swym stylem nawiązują do budowli bizantyjskich i tureckich. To efekt burzliwej historii wyspy, na której przez wieki krzyżowały się różne kultury. Goszcząc w Lindos warto odwiedzić tutejsze muzeum figur woskowych, którego bohaterami są postacie znane z mitologii. Zachwycić też może bizantyjski kościół, którego wnętrze zdobią ciekawe freski z XVIII stulecia.
W pobliżu miasta czekają też inne atrakcje.

Jedną z nich jest niezwykle atrakcyjna dla letników plaża Pallas. Inną ciekawostką jest w tej części wyspy Zatoka Świętego Pawła z kapliczką, mającą przypominać o pobycie apostoła w tym właśnie miejscu.