W sklepach znajdziemy bardzo wiele modeli namiotów do wyboru. Widełki cenowe są również bardzo szerokie. Nic dziwnego, że bardzo wiele osób ma ogromny problem z wyborem odpowiedniego sprzętu. Zwłaszcza jeśli to ich pierwsze zakupy tego typu.

Drogi czy tani? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas indywidualnie. Pamiętajmy, że namioty dostępne w popularnych marketach nie kosztują zbyt wiele. Jednak zawsze powinniśmy być świadomi, że nie posłużą on nam zbyt długo. Prawdopodobnie nie przetrwają całego wakacyjnego sezonu. A więc po roku prawdopodobnie wylądują w koszu na śmieci. Dlatego zdecydowanie lepiej zainwestować nieco więcej pieniędzy w wakacyjny ekwipunek… Jeżeli mimo to chcemy nieco zaoszczędzić, to szukajmy okazji.

Podrównajmy ceny w różnych sklepach. Zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Możemy też zdecydować się na zakupy po sezonie. Samotne wyprawy czy wakacje z rodziną? Pod uwagę musimy też wziąć rodzaje aktywności, jaki jest nam najbliższy. Jeśli naszą wielką pasją są samotne, piesze wędrówki to idealnym wyborem będzie lekki, jednoosobowy namiot, który możemy rozłożyć praktycznie jedną ręką. Natomiast na urlopie z rodziną idealnie sprawdzi się taki który jest duży i wygodny. Świetnie, jeśli będziemy mogli bez problemu się w nim wyprostować. Zastanówmy się też ile osób będzie mieszkać pod wspólnym „dachem”.

Pamiętajmy, że dostępną w namiocie przestrzeń zajmują nie tylko ludzie, ale także nasza bagaże. W czasie wielkiej ulewy przestrzeń życiowa w dramatycznie się zmniejsza. Dlatego warto rozważyć zakup modelu, który wyposażony jest w przestronny przedsionek. Takie rozwiązanie idealnie się sprawdzi, jeśli wybieramy się na wakacje razem z dziećmi. Podsumowując zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu zastanówmy się, jakie są nasze potrzeby. I oczywiście jakie potrzeby mają ewentualni towarzysze naszej podróży.

Warto starannie porównać cechy różnych modeli. Jeżeli nadal mamy problem z wyborem to warto poprosić o pomoc kogoś doświadczonego. Z pomocą przyjdą nam oczywiście różnego rodzaju poradniki w Internecie.