Wyspa Ven ma wiele uroku, a atrakcji na jej terenie nie brakuje. Swą popularność zawdzięcza pięknej scenerii oraz rozmiarom. To druga pod względem wielkości wyspa na terenie tak ciekawego regionu, jakim jest Skania. Tu każdy może się szybko przekonać, że wyspiarska Szwecja ma się czym pochwalić, a wycieczki po niej mogą się okazać wspaniałą przygodą. Z jakimi atrakcjami można się tu spotkać?

Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas poznawania piękna wyspy Ven?

Wyspa Ven to raj dla aktywnych oraz dla tych, którzy chcą poznać klimat typowych wiosek wyspiarskich. Na teren wyspy można się dostać bez problemów, a liczne statki ułatwiają komunikację pomiędzy wyspą a Kopenhagą oraz Helsinborgiem. Dumą wyspy są piękne rezydencje wiejskie i sielska atmosfera, dzięki której można tu doskonale wypocząć. Piękne widoki są kolejnym walorem tej wyspy, podobnie zresztą jak liczne trasy turystyczne oraz wypożyczalnie rowerów.

Są one jedynym pojazdem, którym można poruszać się po wyspie. Samochodów na jej teren wwozić nie wolno, zatem i mieszkańcy, i turyści korzystają z rowerów. Ma to wiele uroku i z pewnością sprzyja tym, którzy na szwedzkiej wyspie chcą wypocząć w ciszy i spokoju. W rozwiązywaniu problemów związanych z przemieszczaniem się po wyspie pomagają dość liczne tu wypożyczalnie rowerów. Dzięki takim udogodnieniom każdy z nas może urządzać ciekawe wycieczki po wyspie i odkrywać jej atrakcje. A tych jest sporo. Wszak Szwecja to liczne perełki architektury, z którymi można się spotkać nie tylko na stałym lądzie, ale i na szwedzkich wyspach.

A czym może nas zachwycić wyspa Ven?

Wiejska posiadłość Namndemansgaren przyciąga dziś miłośników historii. Przemieniona na muzeum, może się pochwalić ciekawą ekspozycją oraz naskalnymi rytami. Pochodzą one z epoki brązu i mają ogromną wartość historyczną. Na terenie wyspy można też zobaczyć tak ciekawe zabytki, jak kurhany wikingów. Zachowały się dwa takie obiekty, a każdy z nich jest zabytkiem o wyjątkowej wartości i ogromnym znaczeniu dla świata nauki. Szwecja może się tu również pochwalić ciekawą świątynią.

To kościół św. Ibba (patrona wyspy), który wyróżnia się wyjątkowo piękną lokalizacją. Wzniesiony w najwyższym punkcie wyspy, przyciąga i wiernych, i turystów, dla których wycieczki po Skanii stają się wspaniałą przygodą i jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.