Dla większości z nas lato jest najpiękniejszą porą roku. Można przecież wyjść z domu w lżejszych ubraniach i cieszyć się dniem na plaży, w basenie lub nawet na chodniku przy barze. Czy tak jest również w Twoim przypadku? Jeśli tak, nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry latem.

Ryzyko związane z ignorowaniem niektórych praktycznych i ważnych zaleceń sięga od zaczerwienienia i suchości po łuszczenie się i szorstkość skóry. Ponadto wystawianie się na działanie promieni słonecznych bez ochrony może mieć poważniejsze konsekwencje, takie jak rak skóry. Dlatego tak ważne jest, aby im zapobiegać.

Oto 6 zasadniczych sposobów dbania o skórę latem, aby była piękna i zdrowa

1. Nawadniaj się

Latem nasze ciało traci więcej płynów przez pocenie się, zwłaszcza gdy uprawiamy jakąś aktywność fizyczną lub opalamy się. Z tego powodu ważne jest nawadnianie organizmu i skóry, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Pij dużo wody, a także naturalne soki i napoje izotoniczne, które pomagają zastąpić sole mineralne.

2. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce

Częstość występowania promieni UV, które powodują raka skóry, jest większa w lecie. W związku z tym należy unikać słońca między godziną 10 a 16, czyli w okresie największego nasilenia promieniowania. Bezpieczniej jest korzystać z niej rano lub późnym popołudniem.

3. Stosuj filtry przeciwsłoneczne

Letnia pielęgnacja skóry obejmuje oczywiście stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. W rzeczywistości należy go używać przez cały czas i w każdym miejscu, nawet jeśli nie jest się bezpośrednio narażonym na działanie promieni słonecznych. Należy nakładać go na twarz i całe ciało, a następnie ponawiać co dwie godziny lub po kąpieli w morzu, lub basenie. Pamiętaj również o ochronie ust za pomocą specjalnego produktu.

4. Wybierz ubrania i dodatki, które są idealne na lato

Niektóre rodzaje tkanin nie tylko chronią skórę, ale także zawierają substancje chroniące przed promieniowaniem UV. Dlatego też, w zależności od rodzaju wykonywanej aktywności, są one bardzo zalecane. Lekka odzież w lecie również zapewnia większy komfort. Akcesoria, takie jak kapelusze, są idealne do ochrony skóry głowy i twarzy przed szkodliwym działaniem promieniowania. Należy również chronić oczy okularami przeciwsłonecznymi.

5. Dobrze się odżywiaj

Ważne jest, aby nie zaniedbywać swojej diety i priorytetowo traktować zrównoważoną, bogatą w składniki odżywcze, dietę. Jedz dużo owoców, warzyw i zieleniny, zwłaszcza tych, które zawierają dużo wody, takich jak arbuz, karambola, kalafior i sałata. Warianty zawierające beta-karoten, takie jak marchew, pomagają zapobiegać rakowi skóry, a także sprawiają, że skóra staje się piękniejsza.

6. Nawilżaj skórę

Jeśli chcesz zapobiec wysuszeniu, łuszczeniu się lub nadmiernemu zaczerwienieniu skóry, stosuj krem nawilżający. Ważne jest stosowanie kremów i balsamów, zwłaszcza po opalaniu, pływaniu lub basenie. Zaleca się preferowanie produktów alternatywnych zawierających ceramidy i kwas hialuronowy, ponieważ substancje te pomagają odbudować barierę ochronną skóry i zwiększają jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Letnia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna! Stosując odpowiednie środki ostrożności, można uniknąć pojawienia się zmian, a nawet chorób na skórze. Dzięki temu pozostaną one piękne i zdrowe, a Ty będziesz mogła cieszyć się najgorętszą porą roku tak, jak na to zasługujesz.